Полезная информация

Сегодня:


» » Занепад медицини «ДНР»

Занепад медицини «ДНР»

Медицина в окупованих районах Донецької області померла десь в 2015 році. Більшість кваліфікованих кадрів поїхала до вільних міст України, або ж шукати щастя у Росії. Залишилися лише ті, кому нема чого втрачати, або ідейні, але ж вижити їм на зарплату майже неможливо. Середня заробітна плата лікарів вищої категорії від «окупантів» складає від 5 до 9 тисяч рублів, звичайним працівникам медичної галузі взагалі платять не більше 1500 рублів.

При цьому, звісно їм подекуди доводиться залишатися на місці роботи «понаднормово». Кількість лікарів у глибинці взагалі така, що людям немає кому надати допомогу – з моменту окупації з лікарень, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донецької області, звільнилося більше 60 відсотків працівників – медиків, а ще 15 відсотків скоротили.

Бойовики (тільки офіцери) при цьому отримують левову частку безкоштовних ліків, які звичайним людям не дають. Мова йдеться не про дорогі препарати, а про банальні знеболюючі, антибіотики тощо. Словом, звичайним смертним не дають безкоштовно взагалі нічого, хіба що прострочені ліки, яким пенсіонери радіють, немов манні небесній.

Командування терористів надає перевагу лікуванню у приватних клініках Москви, а військові-штабісти – у шпиталях. Днями виявилося, що у бюджеті т.зв. «ДНР» - терористичного квазіутворення, взагалі скінчилися кошти на зарплату працівників медичної галузі (і це в період поширення та боротьбою з COVID-19), а на забезпечення ліками – тим паче. Про якесь оновлення апаратури взагалі й мови не ведеться.

Щоб не піддавати розголосу про тотальний колапс, який склався в медичних закладах т.зв. «ДНР», керівництво псевдореспубліки надіслало в усі лікарні наказ (розписатися в ознайомленні із яким зобов'язують усіх працівників - від головних лікарів до прибиральниць) про те, що інформація про стан медицини є засекреченою. За будь-яке розголошення т.зв. «державної» таємниці у військовий час можна сісти на підвал на довгі роки, або ж взагалі бути розстріляним.

І як наслідок, в тимчасово окупованих районах Донецької області система охорони здоров'я, якою вона, ймовірно, планувалась, не функціонує. Спроби, або хоча б думки про зміну ситуації на краще повсюдно наштовхуються на нездоланний бар'єр, створений з небажання, нерозуміння, безвідповідальності і повної незацікавленості «влади «ДНР».



скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Украина | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.