Полезная информация

Сегодня:


» » «Швейцарське» харчування Широківської ОТГ

«Швейцарське» харчування Широківської ОТГ

На період дії карантину по COVID-19, робота навчальних та виховних закладів Широківської сільради (ШСР) тимчасово припинена, цей період можна використати для перевірки умов харчування дітей, адже існують певні підстави вважати за необхідне провести контрольні та слідчі дії по даному питанню.

На даний час, харчування дітей ШСР в усіх 6-ти навчально-виховних комплексах (НВК), у яких навчаються діти дошкільного та шкільного віку, здійснюється за «новітньою» формою - шляхом надання кейтерингових послуг.

Дані послуги надає один єдиний виконавець - ТОВ «Запоріжінвестторг» (код ЄДРПОУ 41033603) з яким на поточну дату навчальними закладами ШСР було укладено договорів на загальну суму 7025613,70 грн., починаючи з липня 2018р. (коли були проведені перші тендери) (загалом же ж на даний час з цим постачальником укладено аналогічних договорів на загальну суму 17807671,19грн.).

Діяльність цього постачальника викликає певні питання, стосовно якості надання послуг та його «непереможної ходи» по Запорізькому району, який практично на 40% складається із закладів освіти ШСР.

Зокрема, відповідно до умов укладених з НВК, ТОВ «Запоріжінвестторг» протягом 2019р. повинне забезпечити учнів 1-11 класів щоденними порціями гарячого харчування (по одному обіду на день) вартістю 19 грн/пор. на одного учня та вихованців дошкільного віку порціями триразового харчування (сніданок, обід та полуденок) вартістю 47 грн на одну дитину.

Слід звернути увагу на наступне:

  • у серпні 2018р., фактично майже у кінці навчального року, відповідні тендери відбулися хоч і на суми у кілька десятків тис. грн., але без наявності конкурентів;
  • на початку 2019р. відбулися тендери на значно більші суми у кількасот тисяч до мільйона грн., вже на повний навчальний рік, і з наявністю одного й того самого конкурента ТОВ «Альфа Сіріус» (код ЄДРПОУ 42185570), пропозиції якого хоч були по кожному НВК дешевші на кілька десятків тис. грн. по кожному тендеру, але їх було відхилено замовниками (НВК) з наступних причин: «Учасник не надав необхідні документи, Відсутнє забезпечення пропозиції, Учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям, Учасник не відповідає критеріям ТД.». Згадані ТОВ можна розглядати як пов’язані особи, так як: у складі своїх тендерних пропозицій вони подали довідки про наявність працівників, згідно яких одна і та ж особа обіймає різні посади на цих двох товариствах: Ірина Анатоліївна Костюк зазначена як інженер-технолог у довідці ТОВ «Запоріжінвестторг» та як «завідуюча виробництвом» у довідці ТОВ «Альфа Сіріус»; прослідковується спів падіння і по зазначеним номерам стільникового телефону та електронної адреси;
  • за інсайдерською інформацією, фактично керівники НВК не приймали участі у проведені тендеру, а контроль і прийняття відповідних рішень здійснювалося відповідальними та зацікавленими особами з керівництва ШСР;
  • також відомо, що працівники їдалень НВК на даний час працевлаштовані на ТОВ «Запоріжінвестторг», а приміщення їдалень НВК знаходяться в оренді товариства. При цьому великим питанням залишається облік та компенсація витрат води та електроенергії, які витрачаються у процесі забезпечення дітей харчуванням, але за які розраховується безпосередньо НВК, як окремі суб’єкті господарювання, які мають укладені прямі договори з постачальниками енергії.

До того ж, у 2019р. головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області було видано два розпорядження про тимчасовое припинення виробництва та обігу харчових продуктів ТОВ «Запоріжінвестторг» за №20 та ві21 від 10.04.2019р. через виявлені факти порушення чинного законодавства стосовно гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами. Відповідні розпорядження стосувалися безпосередньо надання послуг Володимирському закладу загальної середньої освіти «Успіх» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області (код ЄДРПОУ 26404054) та, нажаль, можна припустити, що аналогічні порушення, можливо і більш серйозні були і в інших НВК, але через те, що в Україні ще й зараз не викорінена практика «наїздів та відкатів», то по іншим фактам аналогічні розпорядження не видавались або відповідні перевірки були проведені формально.скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.