Полезная информация

Сегодня:


» » Корупція у вищих навчальних закладах Запоріжжя

Корупція у вищих навчальних закладах Запоріжжя

Останнім часом поширюється негативна тенденція до збільшення корупційних проявів у вищих навчальних закладах міста Запоріжжя. Так, негативним прикладом може служити Національний університет «Запорізька політехніка», адміністративно-викладацький персонал якого був неодноразово помічений у спробах вимагання неправомірної вигоди від студентів, особливо, під час складання зимової сесії у 2020 році. Вказані факти притаманні ряду факультетів, а особливо характерні для факультету економіки та управління, викладачі якого вже потрапляли у корупційні скандали (яскравий приклад – затримання на гарячому співробітниками Служби безпеки України завідувача кафедри «обліку та оподаткування» факультету економіки та управління за вимагання хабара зі студента під час складання зимової сесії 2018 року. У 2020 році вказана особа отримала вирок Жовтневого районного суду м. Запоріжжя за яким визнана винною у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 368 КК України з призначенням покарання у вигляді штрафу у розмірі 1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500 грн. із позбавленням права обіймати керівні посади та посади, пов’язані із викладацькою діяльністю у вищих навчальних закладах на три роки).   

Однак, вказаний приклад не зупиняє інших викладачів від спроб отримання хабарів від студентів і на теперішній час ситуація набуває широкого резонансу. Вказані прояви, які негативно впливають на стан нормального учбового процесу у закладі, керівництво вишу вперто знову «не помічає», водночас це викликає сумніви у доброчесності власне ректорату.

Варто зазначити, що стаття 368 Кримінального кодексу України «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою» є тяжким кримінально караним діянням, яке безпосередньо буде стосуватися викладача, який, приймаючи іспити та заліки, вирішить за позитивний бал «видушити» із студента неправомірну вигоду.

Доцільно роз’яснити, що стаття 368 Кримінального кодексу України полягає в наступному:

 

  1. Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди, а так само прохання надати таку вигоду для себе чи третьої особи за вчинення чи невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища - карається штрафом від однієї тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

  1. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у значному розмірі, -карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

  1. Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, -

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

 

  1. Діяння, передбачене частинами першою, другою або третьою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода в особливо великому розмірі, або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, -карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

 

Неправомірною вигодою в значному розмірі вважається вигода, що в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у великому розмірі - така, що у двісті і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, в особливо великому розмірі - така, що у п’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

 

Таким чином, нехтуючи законами України, в пориві швидкої наживи, викладачі Національного Університету «Запорізька політехніка» можуть бути притягнені до кримінальної відповідальності, а керівництво ВНЗ – дискредитує свій рейтинг не тільки у межах регіону, а й взагалі по Україні. Тож, слушна нагода робити висновки в інтересах забезпечення гідної освітньої системи у молодій, соборній державі!


скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.