Когось утилізують: У Донецьку після вибухів почалася стрілянинаПідсумки тижня в "ЛНР": Життя без світла та 33 загадкових танкиПідсумки тижня в "ДНР": "Первородний гріх Дебальцева" та чергові провокації на блок-посту«Суцільне розчарування» або «що чекає жителів Донбасу»Тимошенко поручила руководить выборами в Киеве Алле Шлапак – «дерибанщице» времен Черновецкого и ЯнуковичаСтало відомо про значні втрати окупантів на Донбасі впродовж січня"Це не розвиток "Мінська", а додаткові угоди": МінТОТ розгромив "мирний план Сайдіка"Перемоги тижня в ООС: Знищена ворожа бронетехніка і трофейні кулемети«Головні – не зовсім Головні?! Або як змінюється релігійна ситуація в регіоні»Попередження для Запорожців про ризики неофіційного працевлаштування та нелегальної трудової міграціїХодаковський визнав, що "республіки" нав'язала Донбасу РосіяВ Донецьку водії трамваїв масово звільнились через невиплату зарплати, - соцмережіВ окупованому Антрациті бойовики придушили страйк шахтарів, які вимагають виплати зарплатиПрограли Підмосков'ю і Вологді: окупований Крим скотився на п'яте місце за популярністю в туристівГримчак: У "Л-ДНР" за останній рік спостерігається нестача продуктів
Полезная информация

Сегодня:


» » ПРОЦВІТАННЯ РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА НЕТЕРПИМОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

ПРОЦВІТАННЯ РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА НЕТЕРПИМОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

В українському суспільстві спостерігається тенденції, що зумовлюють наявність у суспільстві різних проявів ксенофобії, расизму та нетерпимості. Значний потенціал їх активізації прослідковується у 2018 році. Попри посилення відповідальності за злочини з мотивів расової, національної чи релігійної ворожнечі, у чинній редакції статті 161 ККУ залишилось незмінним формулювання щодо «умисних дій», складність доведення чого фактично унеможливлює її застосування. Згідно з судовою статистикою справи за статтею 161 ККУ до судового розгляду надходять лише в одиничних випадках.

Також останнім часом відзначається: «зумисне провокування і образи етнічних груп, перекручування інформації, подій, навішування на українців ярликів антисемітів, нацистів і ксенофобів». Зростання кількості сторінок у соцмережах, що пропагують ксенофобію, міжетнічну та расову нетерпимість. Інтернет стає ефективним засобом вербування нових членів до ультраправих організацій, а також організації та координації їх діяльності.

Складність контролю та відстеженню проявів нетерпимості в Інтернеті, зокрема в соціальних мережах, зумовлено поширеною практикою знаходження їх серверів поза межами України, а відтак – притягнути авторів забороненого контенту до кримінальної відповідальності практично не можливо. Міська молодь, будучи одним з найактивніших користувачів Інтернету, є чи не основним об’єктом пропаганди через всесвітню мережу праворадикальних ідеологій, що ґрунтуються на ідеях міжнаціональної та расової нетерпимості. У зв’язку з цим, в українському суспільстві зростає кількість злочинів стосовно іноземців.

Однією з проблем, є те, що такі злочини працівниками НП кваліфікуються як злочини загально-кримінального характеру. Кваліфікація злочинів як таких, що передбачені статтею 161 ККУ «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової національної належності або ставлення до релігії» у практиці вітчизняних правоохоронних органів фактично не застосовується. Ігнорування мотивів нетерпимості при кваліфікації злочинів стосовно іноземців призводить до невідповідності заяв представників НП про спад міжетнічної та расовій нетерпимості реальній ситуації у суспільстві. Зокрема, подібні правопорушення кваліфікуються як хуліганство і на практиці мотиви нетерпимості, які обтяжують покарання не використовуються. Це підтверджують останні події що відбулись на Запоріжжі, а саме, два напади на іноземних студентів-індусів. Свідки, яких зазначали, що під час нападу звучали ксенофобські репліки та образи щодо іноземців, а нападники, були підлітки. Однак після спілкування з правоохоронцями, постраждалі іноземці навіть відмовились від написання заяви щодо скоєного стосовно них нападу.

Попри зростання кількості злочинів, скоєних стосовно іноземців в Україні досі не здійснюється збір та облік статистичних даних про кількість злочинів на ґрунті нетерпимості та кількості потерпілих від них, а також, точних даних стосовно випадків розпалювання нетерпимості. Відсутність комплексної та достовірної інформації у цій галузі не дає можливість здійснювати аналіз характеру, масштабу поширення та динаміки злочинності на ґрунті нетерпимості, а відтак – здійснювати ефективні заходи профілактики та розслідування протиправних дій на ґрунті нетерпимості.

скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина / Мир | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.