Працівники "пошти ЛНР" крали російські гроші у якості пенсій для неіснуючих людейКремль "кинув" бойовиків "ДНР" на гроші для порятунку від затоплення шахтПеремоги тижня в ООС: Вдала вилазка в тил ворога і 18 ліквідованих бойовиківДекабрь цвета хаки. Как страна живет при военном положенииВпечатляющие результаты первой недели военного положенияБізнесмени в рясахІНТЕРВ`Ю З ПРЕОСВЯЩЕННІШИМ ФОТІЄМ, ЄПИСКОПОМ ЗАПОРІЗЬКИМ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИМПамятка от СБУ: что делать, если вы по работе в Азовском море и вас собираються задержатьЗапорізька громадськість в черговий раз звернулась до архієреїв УПЦ (МП) Запорізького регіону"Тренувальна база "путінюгента": Окупанти перетворили "Артек" на мілітаризований табір (ФОТО)Підсумки тижня в "ЛНР": Ціна людського голосу та навала "спостерігачів"Перемоги тижня в ООС: Десятки "покрошених" бойовиків і терорист-підривник за гратамиЛука-Анісімов, до Запорізької єпархії УПЦ (МП) вийшли активістиЖить по «канонам» - евангелие от «Луки»Дії Росії в акваторії Азовського моря не мають нічого спільного з морським правом та нагадують вчинки ображеної дитини.
Полезная информация

Сегодня:


» » ПРОЦВІТАННЯ РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА НЕТЕРПИМОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

ПРОЦВІТАННЯ РАСИЗМУ, КСЕНОФОБІЇ ТА НЕТЕРПИМОСТІ В УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

В українському суспільстві спостерігається тенденції, що зумовлюють наявність у суспільстві різних проявів ксенофобії, расизму та нетерпимості. Значний потенціал їх активізації прослідковується у 2018 році. Попри посилення відповідальності за злочини з мотивів расової, національної чи релігійної ворожнечі, у чинній редакції статті 161 ККУ залишилось незмінним формулювання щодо «умисних дій», складність доведення чого фактично унеможливлює її застосування. Згідно з судовою статистикою справи за статтею 161 ККУ до судового розгляду надходять лише в одиничних випадках.

Також останнім часом відзначається: «зумисне провокування і образи етнічних груп, перекручування інформації, подій, навішування на українців ярликів антисемітів, нацистів і ксенофобів». Зростання кількості сторінок у соцмережах, що пропагують ксенофобію, міжетнічну та расову нетерпимість. Інтернет стає ефективним засобом вербування нових членів до ультраправих організацій, а також організації та координації їх діяльності.

Складність контролю та відстеженню проявів нетерпимості в Інтернеті, зокрема в соціальних мережах, зумовлено поширеною практикою знаходження їх серверів поза межами України, а відтак – притягнути авторів забороненого контенту до кримінальної відповідальності практично не можливо. Міська молодь, будучи одним з найактивніших користувачів Інтернету, є чи не основним об’єктом пропаганди через всесвітню мережу праворадикальних ідеологій, що ґрунтуються на ідеях міжнаціональної та расової нетерпимості. У зв’язку з цим, в українському суспільстві зростає кількість злочинів стосовно іноземців.

Однією з проблем, є те, що такі злочини працівниками НП кваліфікуються як злочини загально-кримінального характеру. Кваліфікація злочинів як таких, що передбачені статтею 161 ККУ «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової національної належності або ставлення до релігії» у практиці вітчизняних правоохоронних органів фактично не застосовується. Ігнорування мотивів нетерпимості при кваліфікації злочинів стосовно іноземців призводить до невідповідності заяв представників НП про спад міжетнічної та расовій нетерпимості реальній ситуації у суспільстві. Зокрема, подібні правопорушення кваліфікуються як хуліганство і на практиці мотиви нетерпимості, які обтяжують покарання не використовуються. Це підтверджують останні події що відбулись на Запоріжжі, а саме, два напади на іноземних студентів-індусів. Свідки, яких зазначали, що під час нападу звучали ксенофобські репліки та образи щодо іноземців, а нападники, були підлітки. Однак після спілкування з правоохоронцями, постраждалі іноземці навіть відмовились від написання заяви щодо скоєного стосовно них нападу.

Попри зростання кількості злочинів, скоєних стосовно іноземців в Україні досі не здійснюється збір та облік статистичних даних про кількість злочинів на ґрунті нетерпимості та кількості потерпілих від них, а також, точних даних стосовно випадків розпалювання нетерпимості. Відсутність комплексної та достовірної інформації у цій галузі не дає можливість здійснювати аналіз характеру, масштабу поширення та динаміки злочинності на ґрунті нетерпимості, а відтак – здійснювати ефективні заходи профілактики та розслідування протиправних дій на ґрунті нетерпимості.

скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина / Мир | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.