Полезная информация

Сегодня:


» » Як на Запоріжжі діє Московський патріархат

Як на Запоріжжі діє Московський патріархат

Мотузка на шиї в «імперії» затягується (звісно ж маю на увазі сусіда –військового агресора)! Автокефалія (з грецької – «сам голова») отримана українською церквою. Автокефалія – це статус помісної церкви, як самокерованої, незалежної частини Вселенської Православної церкви. За сумою приходів (з грецької – «церковна громада», тобто громада одного храму-церкви) всіх православних конфесій (УПЦ КП, УПЦ (МП), УАПЦ) Україна з кількістю більше 18,5 тисяч перевищує навіть Руську православну церкву з кількістю біля 13,2 тисяч.

І постає логічне питання: так чому ж Україні не потрібна помісна церква (я вже мовчу – хто кому повинен підпорядковуватися)?! І яку вона повинна мати назву?!

За словами єпископа УПЦ КП Євстратія Зорі (архієпископ Чернігівський і Ніжинський, керівник інформаційного відділу Київської патріархії) у Верховній Раді України вже розглядається законопроект №5309, який повинен поставити точки на «і» – про необхідність Українській православній церкві Московського патріархату змінити свою офіційну назву на «Російська православна церква» (все по чесному: як є – так і називатися, авт.). Документ (а розглядається він вже два роки) передбачає зобов’язання релігійних організацій з центрами в Російській Федерації у своїй офіційній назві відображати назву того релігійного центру, частиною якого вони є. 

По православним канонам, після автокефалії – Томос (документ, що підтверджує надання автокефалії помісній церкві, самий важливий із церковних документів) підписується та передається для предстоятеля новоствореної помісної церкви. Московський патріархат біситься з цього, збираючи всі свої потуги з метою впливу на ці дії через свого представника в Україні – Українську православну церкву (Московського патріархату).

Лінія Руської православної церкви та Київської митрополії Української православної церкви (Московського патріархату) серед українських вірян зрозуміла– нелегітимність помісної церкви, невизнання рішень Вселенського Патріарха, відстоювання «єдиної» і «законної» церкви Московського патріархату і т.д. А що при цьому робить Запорізька єпархія УПЦ?! 

         З 2010 року Запорізьку єпархію УПЦ очолює митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука (в миру Андрій Коваленко). Прихильник «строгої канонічності» в православ'ї, та як наслідок – Руської православної церкви! Не просто прихильник, а один із небагатьох в Україні, який приймає учать в синодних зібраннях РПЦ!

На фото сидить якесь духовенство, а серед них митрополит Лука. Начебто нічого тут такого і не має! Однак, це фото з Московського священного синоду, який відбувся 14 вересня 2018 року (крайній зліва – митрополит Кишинівський і всієї Молдови Володимир, зліва третій - митрополит Мінський, Заславський Павло, Патріарший екзарх всієї Білорусії, а третій справа – митрополит Лука). Захід відбувся в Даниловському монастирі під головуванням патріарха Московського та всієї Русі Кирила. А митрополит Лука – тимчасовий член священного синоду. Не вірите?! А все на сайті Білоруської православної церкви є (http://church.by/news/mitropolit-pavel-prinjal-uchastie-vo-vneocherednom-zasedanii-svjashennogo-sinoda-russkoj-pravoslavnoj-cerkvi )! 

До надання автокефалії українській помісній церкві, митрополит Лука навіть розмовляти на українській мові відмовлявся. Бо «Мать то городов Русских – Москва». Однак, суспільство і віряни примушують змінюватися, ховати свій німб з головних (серед інших українських релігійних конфесій) до тих, хто нібито любить Україну (хоча б і в «масці»).

Ось 23 жовтня 2018 року в Запорізькій ОДА відбулося розширене засідання ради релігійних організацій м. Запоріжжя. Митрополит Лука закликав всіх громадян дотримуватись норм чинного Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та зазначив, що держава і суспільство має поважати традиції та канони релігійних організацій та не втручатись в їх діяльність, якщо вона не порушує норм чинного законодавства (тобто ми як вважаємо за потрібне вчиняти і говорити – так і будемо, ніхто не в праві нас осуджувати, авт.).

Разом з цим, на сайті Запорізької єпархії УПЦ, в статті «НЕ НАДО НИЧЕГО МЕНЯТЬ…» зазначено, що прихожани та духовенство (після голосування) в Кам'янка-Дніпровській сказали «За» юрисдикцію в складі Московського патріархату (особливо під головуванням митрополита Луки – авт.). В іншій статті, митрополит Лука у відкритому листі провокує на скандал митрополита Вінницького і Барського УПЦ (Московського патріархату) Симеона (на фото зліва) про надання ним відповіді про можливий перехід до «політичного проекту ЕПЦ» (єдиної православної церкви – авт.). Бо ой-ой-ой, Московський патріархат почав хвилюватися, що українці мають право на автокефалію, а вони втрачають вплив?! Як на Запоріжжі діє Московський патріархат

Сам же митрополит Лука просто взірець для духовенства і вірян:  тут він і спортсмен (правда гиря на золоту похожа) і кулінар. За мирською освітою він в 1998 році закінчив Донецький національний медичний університет ім. М.Горького за спеціальністю «лікувальна справа». Свої професійні навики викладає у статтях в щомісячному друкованому виданні Запорізької єпархії УПЦ «Летопись православия» на кшталт «Подводные камни закона «О применении трансплантологии анатомических материалов человеку» (номер за вересень 2018 року).  

Є у митрополита Луки і достойні послідовники в єпархії (на фото мабуть самі достойні із Запорізької єпархії УПЦ навколо митрополита Онуфрія – в центрі і митрополита Луки – третій зліва).

Один із них – секретар канцелярії – архімандрит Леонід (на фото справа – третій, окремо особисто – на фото справа), який був присутній 30 жовтня 2018 року в Запорізькій ОДА на виїзному засіданні Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій та Експертної ради з питань етнополітики, як постійних консультативно-дорадчих органів, що утворені при Міністерстві культури України.  

На зібранні архімандрит Леонід звинуватив українську владу та правоохоронні органи в певному «тиску» і нав’язуванні суспільству ідеї отримання Українською церквою Томосу про автокефалію. Він заявив, що неприпустимо називати представників УПЦ (Московського патріархату) п’ятою колоно та «агентами Кремля», оскільки такі дії влади та ЗМІ тільки погіршують міжконфесійну стабільність. Закликав владу поважати традиції та канони релігійних організацій та не втручатись в їх діяльність, якщо вони не порушують норм чинного законодавства.

Єпископ Запорізький та Мелітопольський УПЦ Київського патріархату Фотій (на фото справа) поставив запитання архімандриту Леоніду щодо можливого опору з боку Запорізької єпархії УПЦ священикам, які захочуть перейти зі своїми приходами до єдиної помісної української церкви. На що архімандрит Леонід відповів, що «тиск» чинитися не буде (хотілося б вірити – авт.)! 

В свою чергу Здіорук Сергій (кандидат філософських наук, заслужений діяч науки і техніки, завідувач відділом гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень), довів до всіх присутніх на зібранні, та насамперед архімандриту Леоніду (на фото справа), переконливі факти втручання саме Російської Федерації в релігійне життя України та створення постійного «тиску» з боку РПЦ, зокрема підпорядкуванням УПЦ (МП) – РПЦ, а РПЦ, в свою чергу, має відповідні договори з ФСБ, ЗС РФ та іншими силовими органами, що неприпустимо під час військової агресії з боку РФ.  

Тепер зрозуміло чому митрополит Лука не відвідав вказаний захід. Бо що можна відповідати, коли в залі присутні люди, які можуть і не бояться сказати «ні» свавіллю РПЦ і «Кремлю»!

Аналізуючи благочинність керівника канцелярії Запорізької єпархії УПЦ, його повну відданість Богу, здійснюючи богослужіння і таїнства, духовно-виховну роботи, пригадалося недавнє ДТП (у вересні 2018 року) за участі дуже «скромного» автомобіля священика в Запоріжжі… 


скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина / Мир | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.