Полезная информация

Сегодня:


» » ІНТЕРВ`Ю З ПРЕОСВЯЩЕННІШИМ ФОТІЄМ, ЄПИСКОПОМ ЗАПОРІЗЬКИМ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИМ

ІНТЕРВ`Ю З ПРЕОСВЯЩЕННІШИМ ФОТІЄМ, ЄПИСКОПОМ ЗАПОРІЗЬКИМ І МЕЛІТОПОЛЬСЬКИМ

Редакція сайту Запорізької Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату взяла інтерв`ю у Преосвященнішого Фотія, єпископа Запорізького і Мелітопольського з приводу процесів, які зараз відбуваються в Українському Православії та зокрема в Запорізькій Єпархії.

Вашій увазі публікуємо повне інтерв`ю з Преосвященнішим Єпископом Фотієм.

Редакція: Ваше Преосвященство! Слава Ісусу Христу!

Єпископ Фотій: Слава на віки Богові!

Редакція: Ваше Преосвященство, коли відбудеться об`єднавчий собор та коли нам очікувати Томос?

Єпископ Фотій: Найближчими днями відбудеться засідання Священного Синоду Константинопольського Патріархату, на ньому і повинна буде визначена дата проведення Об`єднавчого Собору та отримання Томосу. Наразі більше сказати не можу, тільки додам, що всі ми чекаємо і молимось, щоб це все відбулося найближчим часом.

Редакція: Ваше Преосвященство, 23 листопада Ви звершили таїнство Хрещення дітей з притулку в храмі Покрови Пресвятої Богородиці на острові Хортиця, хто виступив ініціатором цього дійства?

Єпископ Фотій: В Грузії існує традиція, що 23 листопада, коли Грузинська Церква вшановує день пам`яті св. Вмч. Георгія, в храмах звершують хрещення всіх бажаючих. Цю традицію вирішили започаткувати і в Україні. Я підтримав таку ідею. Тоді було запропоновано, щоб хрещення було звершено на острові Хортиця, адже Хортицю ще називають островом святого Георгія.

Організаторами виступили ГО «Центр «Світ Очима Дітей» та ГО «Запорізька обласна федерація танців народів Кавказу» в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Дивосвіт», а також Запорізька Єпархія УПЦ КП та Грузинська діаспора Запорізької області за підтримки Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної держадміністрації.

Редакція: А чому саме вихованців з дитячих будинків?

Єпископ Фотій: Оскільки ці діти, знаходячись в притулках за різних життєвих обставин, не були охрещені, але мали бажання, то було вирішено, щоб діти не відчували себе обмеженими в духовному житті, їх хрестити. Але хочу зауважити, що Хрещення – це не кінець нашій праці з цими дітьми. Ми будемо намагатися, за підтримки не байдужих людей, щоб священнослужителі нашої Церкви вели душпастирську опіку над цими чадами, а також зробити можливим відвідання ними богослужінь. Якщо будуть ще бажаючі прийняти Хрещення, ми нікому не відмовимо.

Редакція: А це буде саме 23-е листопада, як день Хрещення усіх бажаючих?

Єпископ Фотій: Я вважаю, що доцільніше обрати інший день. Оскільки це кінець листопада і на дворі вже холодно, то краще вибрати іншу дату. Я пропоную 6-те травня, коли в Україні вшановується день пам`яті св. Вмч. Георгія Переможця, або якийсь інший день, але літом.

Редакція: Ваше Преосвященство, стосовно хрещення дітей на о. Хортиця з гострою критикою виступив митрополит Лука – очільник Запорізької Єпархії Московського Патріархату, як Ви можете прокоментувати його звернення?

Єпископ Фотій: На мою думку, митрополит Лука лукавить… Бо його заява містить дуже багато неправди. І ось виникає питання, чи свідомо він говорить неправду, чи ні? Якщо свідомо, то з якою метою? На мою думку, вся його діяльність зводиться до того, щоб розхитати релігійну ситуацію в Запорізькій області, та і в Україні в цілому. Адже не даремно деякі ЗМІ називають його то «митрополитом «новоросії» та «рупором Кремля» в Україні, а, як відомо, диму без вогню не буває…

Редакція: А в чому полягає неправда висловлена очільником Запорізької Єпархії Московського Патріархату?

Єпископ Фотій: Перед моїми очима, як раз, лежить роздруковка його опусу. І з першого речення я бачу маніпуляцію фактами. Оскільки в документі, який митрополит Лука оприлюднює у себе на офіційному сайті єпархії, ні слова не має, про те, що наша Церква має преференції від влади. Натомість в документі міститься прохання, в разі потреби, посприяти участі вихованців дитячого будинку у таїнстві Хрещення, і все. Але далі в своєму тексті цей ієрарх перекручує, трактує на свій розсуд та додумує, що слова в офіційному документі «прошу сприяння» означають «наполегливо рекомендую». Ось це і є неправда. Далі… Запорізьку Єпархію УПЦ КП називає релігійною організацією центр якої знаходиться в Турції, а особисто мене «підлеглим Стамбулу». І це теж неправда. Центр Запорізької Єпархії УПЦ КП знаходиться в Києві, а я являюсь єпископом Української Православної Церкви Київського Патріархату. Ні наша Церква, ні я особисто не переходили до Константинопольського Патріархату. З чого це він взяв мені не відомо, мабуть наснилось. Далі митрополит Лука продовжує, заявляючи про те, що дітей будуть хрестити в холодному храмі, і це теж неправда. Організатори попіклувались про те, щоб у храмі стояли обігрівачі і було тепло. Він, що вважає, що ми всі байдужі до дітей і не піклуємось про їх комфорт та здоров`я? Напевно в нього здатність до неадикватної оцінки людей. Чого я так думаю? Виходячи з його давнішої заяви стосовно рішень Критського Собору про другий шлюб священнослужителів, він тоді висловився, що дозвіл духовенству одружуватись вдруге санкціонує вбивство «надоевшей супруги». Це він так оцінює своє духовенство? Людина, яка вірить в Бога і служить Богові ЩИРО! Ніколи не вчинить гріха вбивства. Так і в нинішній ситуації, ми відповідальні, як за духовне, так і за тілесне здоров`я дітей. І, взагалі, я дивуюся з того, що митрополит виступає проти хрещення.

Редакція: Ваше Преосвященство, митрополит Лука заявляє про безблагодатність Хрещення дітей на острові Хортиця.

Єпископ Фотій: Це його твердження свідчить про рівень знань митрополитом догматів та канонів Православної Церкви.

Згадаймо початок року, скандал з невідспівуванням трагічно загиблої дитини, яка була хрещена в Київському Патріархаті. Тоді цей церковний діяч заявив, що Хрещення в Київському Патріархаті не дійсне, хоча за вченням Православної Церкви, якщо людина була охрещена во ім`я Отця і Сина і Святого Духа – Хрещення дійсне. Мабуть, митрополит цього не знав. Треба звернути увагу на те, що його, такі категоричні, заяви не отримали підтримки в колах кліриків не лише УПЦ (МП), але і РПЦ. А нещодавнє рішення Константинопольського Патріархату про невизнання «московських анафем», виголошених Патріарху Філарету, свідчить про визнання Світовим Православ`ям дійсності всіх таїнств звершених у Київському Патріархаті від самого початку заснування.

Редакція: Ваше Преосвященство, митрополит Лука неодноразово виступав проти створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви, що Ви можете сказати з цього приводу? Чи потрібна нам Єдина Помісна Церква?

Єпископ Фотій: Дуже потрібна! Це бажання більшості Українського народу і, як засвідчив Патріарх Варфоломій, всі президенти України, окрім Януковича, просили в нього автокефалію для Української Церкви. Чому вони це робили? Бо це було бажання тих хто їх обирав. Адже розділення Православ`я в Україні – розділяє і Український народ, а в деяких випадках це розділення відбулось і в родинах. Єдина Помісна Православна Церква в Україні об`єднає розділені родини і весь Український народ, і це добре, бо псалмоспівець Давид так і говорить: «Як то добре, як то гарно, коли брати живуть у згоді». Сьогодні Господь створив такі умови, що ця Церква буде, а щодо висловлювань очільника Запорізької Єпархії Московського Патріархату, то, я думаю, що йому важливіше єдність з Московським Патріархом, ніж єдність Українського народу, то який він після цього український архієрей? Він єпископ Російської Православної Церкви. І щоб зневілювати прагнення Українського народу до Єдиної Помісної Церкви, на мою думку, він в своїх висловлюваннях хоче показати, що це політичний проект, навіть в одній зі своїх проповідей назвав його «сатанинським». Але хоче митрополит чи не хоче, в Україні буде Єдина Помісна Православна Церква. І ми дякуємо Президенту України Петру Порошенко, Верховній раді і всім тим, хто трудиться на цій ниві за їхні старання, бо роблять добру справу, як для Церкви Христової, так і для Українського народу. А хто хоче лишатись в єдності з РПЦ, то хай лишається, – це їх право, але нехай так і називаються РПЦ в Україні. Ніхто нікого насильно до Єдиної Церкви приєднувати не буде, бо насильство –це не основа, основою може бути тільки любов – справжнім міцним фундаментом Єдиної Церкви і Українського народу.

Редакція: Владико, митрополит Лука заявив, що для нього більше не існує Константинопольського Патріарха. Як Ви прокоментуєте цю заяву?

Єпископ Фотій: З цієї заяви видно наскільки УПЦ (МП) залежить від Російської Православної Церкви. Хоч вони і заявляють, що, ніби, самостійні, а на ділі – це не так. Згідно статуту РПЦ, для УПЦ (МП) обов`язковими є рішення Помісних та Архієрейських Соборів РПЦ, але не постанови Синоду. Рішення про розрив Євхаристійного єднання з Константинополем прийняв Синод РПЦ. І одразу митрополит Лука в своєму інтерв`ю BBC-news заявив, що для нього більше не існує Константинопольського Патріарха. Іншими словами, почав виконувати постанову Синоду РПЦ, яка не є для нього обов`язковою, до постанов Архієрейського Собору УПЦ (МП). Хіба це свідчит про незалежність? Ще більше. Синод РПЦ не сказав, що Константинопольського Патріарха більше не існує, – це сказав Лука. І на сьогоднішній день через цю постанову (Синоду РПЦ та Архієрейського Собору УПЦ (МП)) вони відкололися від Світового Православ`я. Раніше ієрархи УПЦ (МП) заявляли, що їх єдність з Російською Православною Церквою є молитовною для єднання зі Світовим Православ`ям, а зараз це втратили, оскільки інші Православні Церкви не підтримали рішення РПЦ, а це означає, що вони визнають дії Константинопольського Патріарха правильними та канонічними.

Редакція: Ваше Преосвященство, що б Ви хотіли сказати наостанок?

Єпископ Фотій: Наостанок, я хотів би звернутись до всіх віруючих з проханням про молитву за створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви.

Закликаю на Всіх Боже благословення!

Редакція: Дякуємо Вам за розмову.

 

За матеріалами «http://www.tzerkva.zp.ua»

http://www.tzerkva.zp.ua/2018/11/25/%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B2%D1%8E-%D0%B7-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%96%D1%88%D0%B8%D0%BC-%D1%84%D0%BE%D1%82%D1%96%D1%94%D0%BC-%D1%94%D0%BF%D0%B8/

скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина / Мир | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.