Полезная информация

Сегодня:


» » «Головні – не зовсім Головні?! Або як змінюється релігійна ситуація в регіоні»

«Головні – не зовсім Головні?! Або як змінюється релігійна ситуація в регіоні»

19 січня я вирішив особисто прийняти участь у святкуванні Хрещення Господнього та побував на заходах, що організовувались ПЦУ та УПЦ-МП.

З побаченого на власні очі хотілося б зупинитись на наступних моментах.

На центральному міському пляжі, де о 12:00 проводив молебень та освячення води митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука, були присутні близько 400 віруючих (в порівнянні, у минулому році ця цифра складала приблизно 2 тисячі осіб). А на правобережному пляжі, де аналогічні заходи проводились о 13:00 представниками Запорізької єпархії ПЦУ, на чолі з єпископом Запорізьким та Мелітопольським Фотієм, перебувало більше двох тисяч вірян.

Як завжди, Лука провів молебень, після чого, разом із іншими священниками, традиційно здійснив омивання пірнувши у воду із спеціально спорудженого пантону. Але, що цікаво, після уходу Луки, зазначений пантон одразу ж почали розбирати. Я, наприклад, також хотів увійти у воду з пантону, але мені не дали цього зробити - «співробітники КП Титан» просто прогнали мене. Здавалося б дрібниця, але залишилось неприємне відчуття.

З цього приводу питання: «Це що, свято тільки для Луки???».

В свою чергу, Фотій також провів молебень але сам, на відміну від Луки, не пірнав у воду(як виявилося – він після операції). Разом з тим, приємно, що на відміну від заходу на центральному пляжі, з пантона дозволялося здійснювати омивання всім охочим та повноцінно святкувати. Тому на правобережному пляжі дійсно відчувався дух свята Хрещення Господнього!

P.S. Наступного року хотілося б побачити на Центральному пляжі вже представників ПЦУ, оскільки кількість учасників їх заходів кардинально змінилася і для такої кількості вірян вже дуже мало місця на правобережному пляжі!

скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина / Мир | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.