Полезная информация

Сегодня:


» » Кораблі НАТО в Чорному морі: Як Росія відреагує на Sea Shield 2019

Кораблі НАТО в Чорному морі: Як Росія відреагує на Sea Shield 2019

Сьогодні в акваторії Чорного моря розпочались чергові міжнародні військові навчання "Sea Shield 2019"

Генсек НАТО Йенс Столтенберг на прес-конференції в Брюсселі заявив, що Альянс найближчим часом проведе навчання в Чорному морі за участю кораблів України і Грузії. Кількома днями раніше дев'ять кораблів НАТО увійшли в акваторію Чорного моря – п'ять з них зайшли в український порт Одесу, інші чотири – в грузинський порт Поті.

 

Згодом Командування 6-го Флоту США повідомило, що мова йде про масштабні багатонаціональні навчання НАТО "Sea Shield 2019", які відбудуться з 5 по 13 квітня цього року в акваторії Чорного моря.

 

У свою чергу Міністерство оборони Румунії (країни НАТО, організатора навчань) зазначило, що сценарій маневрів направлений на планування операції по реагуванню на симетричні та асиметричні загрози у Чорноморському регіоні. Особлива увага приділяється організації заходів оперативної і бойової підготовки, особливо в безпосередній близькості від кордонів Російської Федерації.

 

Вже відомо, що цього року у спільних навчаннях візьмуть участь 2200 військовослужбовців, 14 військових кораблів Румунії, 6 військових кораблів з Болгарії, Канади, Греції, Нідерландів, Туреччини. Окрім того, у навчаннях очікується участь корабельного складу ВМС ЗСУ.

 

Мета навчань полягає у перевірці готовності сил і засобів ВМС країн НАТО до спільних дій у складі багатонаціонального угруповання військ (сил) у разі різкого загострення обстановки в Чорноморському регіоні.

 

Відзначається, що військовослужбовці будуть практикуватися відбивати підводні, надводні і повітряні загрози, адаптовані до типології загроз безпеки в регіоні Чорного моря.

 

Взагалі, "Sea Shield" – це румунські навчання (типу, як "Sea Breeze" – українські), які відбуваються щороку з залученням партнерів по НАТО та їх союзників. Зокрема, у 2018-му році учасники навчань відпрацьовували контртерористичні заходи на морі, а у 2017-му – боротьбу з ворожими підводними човнами.

 

Взагалі, у 2017-му році були наймасштабніші навчання "Sea Shield" за всю історію – в них було задіяно понад 2800 військовослужбовців, до 20 кораблів і допоміжних суден, близько десяти літаків базової патрульної авіації і протичовнових вертольотів від збройних сил Болгарії, Греції, Іспанії, Канади, Румунії, США та Туреччини. Як бачимо, цьогорічні навчання майже впритул підібрались до них за кількістю учасників.

 

Хто саме буде брати участь у навчаннях, наразі не повідомлялося, однак можна припустити, що це буде ракетний катер "Прилуки", який нещодавно завершив участь у міжнародних навчаннях типу PASSEX, де відпрацьовував підвищення сумісності українських кораблів із кораблями НАТО і держав-партнерів.

 

 

Як повідомив перший заступник командувача Військово-Морських сил Збройних сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, українські військові моряки вже багато часу використовують різні методи впровадження стандартів НАТО під час підготовки екіпажів кораблів і катерів. Адже це є одним із дієвих шляхів досягнення оперативної і технічної сумісності з флотами країн-членів Північноатлантичного Альянсу якраз проходить через площину відпрацювання спільних тренувальних дій з іноземними кораблями.

 

Думаю, не варто нагадувати про важливість таких навчань у Чорному морі і участі у них України, особливо під час проведення президентських виборів. Адже сам факт цих навчань і така масштабна присутність кораблів НАТО є потужним стримуючим фактором російської повзучої агресії на морі, яка останнім часом виходить за будь-які рамки.

 

Коли Росія влітку минулого року почала зупиняти іноземні суда в Азовському морі, це дещо насторожило західний світ, а коли вона напала на українські катери у Керченській протоці і захопила у полон українських моряків – весь цивілізований світ почав усвідомлювати, що це не забавки.

 

Особливо переполошились країни Чорноморського басейну, яким в силу географічного розташування доводиться ділити одне море з російським флотом. Тому й немає нічого дивного, що головним умовним противником цьогорічних військових навчань є не абстрактний тероризм чи підводні човни уявного ворога, а конкретний військовий флот конкретної держави – Російської Федерації.   

 

Як на це відреагують самі росіяни – ще невідомо. Та навряд чи в НАТО будуть зважати на їх думку Зрештою, Росія сама винна у ситуації, що складається у Чорному морі. От тільки шкода, що висновків вона ніяких не зробить.

скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина / Мир | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.