Полезная информация

Сегодня:


» » Як бойовики "Л-ДНР" використовують "режим тиші" для підготовки до війни

Як бойовики "Л-ДНР" використовують "режим тиші" для підготовки до війни

Поки на Банковій тішать себе думкою про режим припинення вогню, на окупованій частині Донбасу бойовики готуються до нових збройних провокацій.


Вже 1 січня 2020 року патруль СММ ОБСЄ зафіксував 4 реактивні системи залпового вогню (БМ-21 "Град", 122-мм) у непідконтрольних уряду України районах поблизу населеного пункту Новоамвросіївське, що у 56 кілометрах на схід від Донецька.

Далі – більше. 4 січня поблизу населеного пункту Хрустальний (колишній Красний Луч, що на Луганщині) попри активний супротив бойовиків патруль ССМ ОБСЄ зафіксував 22 "Гради". Того ж дня на полігоні в районі населеного пункту Міусинськ міні-БПЛА ОБСЄ зафіксував 7 одиниць реактивних систем залпового вогню БМ-21 "Град", що були розміщені з порушенням ліній відведення.

Крім того, 4 січня міні-БПЛА зафіксував озброєння, яке було розміщене за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання. Зокрема, на полігоні в районі Міусинська було зафіксовано 10 самохідних гаубиць 2С1 "Гвоздика" (122-мм), 12 буксируваних гаубиць Д-30 "Жаба" (122-мм) та 3 танки Т-64, а неподалік Хрустального – 10 буксируваних гаубиць 2А65 "Мста-Б" (152-мм), 8 буксируваних гаубиць 2A36 "Гіацинт-Б" (152-мм) і 10 танків Т-64.


Звісно, розміщення такого важкого озброєння поблизу лінії розмежування суперечить Мінським угодам, адже відповідно до Мінських протоколів, відведенню підлягають усі танки, артилерія, РСЗВ і тактичні ракети. Але коли це кого хвилювало по той бік "парєбріка"? Навіть навпаки – командування російських окупаційних військ, попри офіційні заяви про припинення вогню, продовжує підготовку заходів з дестабілізації ситуації на лінії зіткнення.

Зокрема було зафіксовано, що впродовж Новорічних та Різдвяних свят окупанти на передових позиціях облаштовували нові вогневі точки для провокування відкриття вогню та нанесення втрат особовому складу українських Об'єднаних сил. Водночас розвідувальні групи противника здійснювали активний пошук уразливих місць в обороні підрозділів Об'єднаних сил та потенційних цілей для снайперів.

До речі, про снайперів. Українською розвідкою зафіксовано, що 8 січня до передових підрозділів 1 АК (армія "ДНР") і 2 АК (армія "ЛНР") прибули зведені мобільні снайперські групи, інтенсивна підготовка яких здійснювалась під керівництвом російських кадрових офіцерів наприкінці грудня 2019 року.

Ведеться активна шпигунська діяльність росіян і на морі. 8 січня під час планової роботи з висвітлення підводної та надводної обстановки вертольотом Морської авіаційної бригади, на дистанції близько 10 морських миль, виявлено корабель берегової охорони ФСБ Росії, що здійснював збір розвідувальних даних. І хоч українські морські авіатори змусили екіпаж російського корабля відійти від українського берега на відповідну відстань, сам факт не може не насторожувати.

Окрім нарощування вогневої потужності на Донбасі, Росія продовжує посилювати свої позиції і в самій моніторинговій місії ОБСЄ – якщо станом на серпень 2019 року серед спостерігачів було 35 громадян Російської Федерації, то у звіті СММ ОБСЄ про склад місії станом на грудень 2019 вказано вже 41 громадянин РФ.

А враховуючи те, що до складу місії входять громадяни інших країн, лояльних до Росії (Білорусь, Вірменія, Киргизстан, Сербія), то разом з росіянами налічується 86 спостерігачів, які потенційно можуть працювати в інтересах РФ. Очевидно, що це відкриває значний простір для маніпуляцій та викривлення інформації у звітах цієї організації у потрібний для Путіна момент. При цьому, серед спостерігачів немає жодного громадянина України.

Якщо скласти весь цей "пазл" до купи, то отримаємо відверто нерадісну для нас картину: поки Путін замилює Зеленському очі, його сатрапи прискореним темпом готують бойовиків "Л-ДНР" до активних бойових дій. А що ми? А ми у цей час готуємось до відведення сил та засобів у чергових трьох точках лінії розмежування

скачать dle 12.1
Категория: Главные новости / Запорожье / Украина / Мир | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.