Полезная информация

Сегодня:


» » Як, де й коли обирати сімейного лікаря

Як, де й коли обирати сімейного лікаря
Зверніться у місцевий відділ охорони здоров'я, де вам зможуть надати інформацію про сімейних лікарів у вашому населеному пункті чи районі.

Також з 2 квітня приписної кампанії буде доступна єдина відкрита електронна база, прив'язана до мапи, де ви також зможете обрати лікаря, до якого зручно та швидко дістатися.

На дверях медичного закладу, де готові укладати декларації з пацієнтами, має бути позначка «Тут можна обрати свого лікаря». Це означає, що медичний заклад уклав договір з Національною службою здоров'я України і підключений до електронної системи охорони здоров'я, куди будуть вноситися дані пацієнтів.

«Так само як і сімейного лікаря, громадяни можуть обирати окремо педіатра для своєї дитини. Або обслуговуватися всією сім'єю в одного сімейного лікаря. Проте Декларація про вибір лікаря має бути підписана для кожного члена родини окремо. Ви можете обирати лікаря коли вам зручно, і головне, де вам зручно - ближче до місця роботи чи ближче до місця проживання. Важливо завчасно обговорити з лікарем всі нюанси та критерії, які принципові для вас. Наприклад, для когось важливо отримати консультацію телефоном, або можливість записатися на прийом телефоном чи он-лайн і важливо, щоб прийом відбувся саме в призначений час. Потрібно обговорити, чи є у лікаря можливість відвідувати пацієнта на дому і в яких випадках.

У новій системі пацієнт може звертатися до медзакладів будь-якої форми власності, які зареєстровані в електронній системі охорони здоров'я, а також до лікарів, які ведуть приватну практику і є фізичними особами-підприємцями. Якщо приватний лікар або приватний медзаклад уклали з Національною службою здоров'я договір про надання медичних послуг, то ви маєте право укласти з ними декларацію і отримувати допомогу за кошти держави», - говорить Олена Хитрова.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ УКЛАДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ

Для укладання декларації з лікарем первинної ланки потрібні:

- паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України чи посвідка на постійне проживання в Україні;

- ідентифікаційний код.

А також при наявності:

- посвідчення біженця;

- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Для укладання декларації на дітей до 14 років - свідоцтво про народження.

Декларацію про вибір лікаря за дітей укладає один з батьків. Також за певні категорії осіб декларації можуть укладати опікуни або офіційні представники.

«Для укладення декларації за дитину до 14 років батьки надають свідоцтво про народження дитини. До людей, у яких складнощі з пересуванням, лікар або представник медзакладу може приїхати додому, підписати декларацію у паперовому вигляді, а потім в медзакладі зареєструвати дані пацієнта в системі і для підтвердження реєстрації зв'язатися з пацієнтом по телефону. Пацієнт повинен продиктувати код підтвердження з sms, і лікар в електронній системі підтверджує його декларацію», - уточнює Олена Хитрова.

ЯК УКЛАСТИ ДЕКЛАРАЦІЮ

Зверніться до обраного медичного закладу і повідомте в реєстратурі, що ви маєте намір укласти декларацію.

Також про це під час прийому можна повідомити лікаря, якого ви обрали.

Уповноважена особа в медичному закладі внесе ваші дані до електронної системи.

На мобільний телефон громадянина має прийти sms-повідомлення з кодом підтвердження. Ви повинні продиктувати цей код уповноваженій особі, яка внесе його до електронної системи і таким чином підтвердить вашу реєстрацію.

Після цього з електронної системи роздруковується два примірника декларації, один з яких видають пацієнту, другий залишається в медичному закладі.

Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров'я».

Згодом Міністерство охорони здоров'я обіцяє надати можливість укладати електронну декларацію з лікарем самостійно на сайті електронної системи охорони здоров'я. Для цього пацієнту знадобиться цифровий підпис.

«При укладанні декларації ви можете задати питання, хто буде обслуговувати пацієнта у випадку відсутності лікаря (відпустки або хвороби). Медичний заклад або лікар повинні поінформувати пацієнта з якого числа фахівця не буде на місці і до якого лікаря в цей час звертатися. Це може бути повідомлення на електронну пошту або будь який інший зручний для обох сторін спосіб», - говорить Олена Хитрова.
Як, де й коли обирати сімейного лікаряскачать dle 12.1


Источник
Категория: Запорожье | |
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Добавить комментарий

Автору будет очень приятно узнать обратную связь о своей новости.